nextek

Terminator Genisys

3D Conversion by: Stereo D
 
Executive Producers William Sherak Aaron Parry Mike Gunter
Stereographer Davis Scott Porter Saunders Stereo Producer Cindy Rago
Stereo Production Supervisor Chuck Giarratano Stereo Supervisors Jeremy Carroll
Post Production Producer Chris McClintock Line Producer Chris Treichel
Finaling Supervisors Russell R. McCoy Prasanna Kodapadi
Depth Supervisor Roy Mann Roto Supervisor Daniel Schrepf
Head of Stereography Graham D. Clark VP of International Production
Services
Prafull Gade
VP of Technology Nizar Thabet Stereoscopic Post Executive Milton Adamou
Global Production Manager Evan Jackson Stereo Editorial Supervisor Derek N. Prusak
Line Producer North America Chris Treichel Senior Producer Adam Schardein
Finaling Manager Rebecca Kramp Tracking Supervisor Bryan Higgins
Depth Manager Jessica Sharp Finaling Assistant Manager Elaine Kelley
Roto Assistant Manager Tagui Chilyan Depth Assistant Manager Zach Knue
Creative Services Manager Lindsey Kaiser Final QC Supervisor Sarah Reese Edwards
Ingest Manager Tim Johnson Operations Manager Deborah Belz
Element QC Lead Les Foor Ingest Operator Vachagan Sukiasyan
Production Technology Manager Mike Knox Element Production Supervisor Mike Anders
Executive Assistant to
Aaron Parry
Vincent Defebo Executive Assistant to
Mike Gunter
Rebecca Seamans
Production Coordinators Zach Knue Adam Fisk Lukas Stabile
Javier Paz Bridgett Buss Chris Hamilton Siddartha Maganti Melanie Farley
Matthew Gill Philip E. Marvin Jeremy Landers Laura Jackloski Sarah Coppin
Andrew Eick Mark Bethune Karen Connoly
Production Assistants Zayn Jinah Melissa Espina Anthony F. Chiarantano Nathan Bieman
Ingest/Delivery Operator Rebecca Anderson Nathan Brunskill Vachagan Sukiasyan
Depth Leads Son Lu Brian Fanska Patrick Falenofoa Evan Saunders
Jeremiah Finn Anjel Alcaraz Kyle Hardin Elizabeth Miller Holly Gunn
Kelly Westcott Travis Fruci James Clowater Jason Bomstein Alex Heffner
Erik Johnson Eric Timm
Depth Senior Artists Seye Tesfazgy Corey Just Bradley Chowning David Blythe II
Gus Djuro Nicholas J. Brown Jeremy Vanneman Faith Whitehead Leroy Riche
Joseph Gonzales Anastasia Watson Carlos Mendoza Phets Phonasa Aleks Justesen
Dane Wylie Brittany Piacente
Depth Artists Miriam Alvarez Matthew Johnson Peter Cromwell Michael Amato
Jane Zhao Michele Hunt Mark Carver Kyle Westphal William Jackson
Thomas Crow Jenifer Liberty Brandon McCartney Juan Garcia Naeem Stewart
Philip Noel Kirk Gravatt Brent Cheney Christopher O’Connell John Helton
Justin Francis Yandri Sanchez Adam Hlavac Jane Kernan John Trotter
Charles Fernandez De Von J. Bridewell Jeffrey C. Chodorow-Doris Neetha Shankar Federico J. Dossola
Matthew T. Cordero Kyle Evangelist Christopher T. Fillmore Derek L. Hultquist Jesse Hiram Rodriguez
Omar A. Flores Alexander B. Madsen Aleksander Ballo Justin M. Greiner Michael Pugh
Paul Baccam Matthew S. Justice Carl A. Vazquez Kendall Spraggins Andrew M. Marquez
Eric Mills Anthony Martin Dustin D. Padgett Armando Velez Carson A. Murdy
Cody M. Stewart Hugo Brandt Saharath Noisuwan Kelsey Peterson Jordan Sola
Cesar J. Ploneda Jason Fugh Michael Egan Erik O. Ploneda Kristin Turnipseed
Kayla Alexander Ernest Sanchez Martin Meza Anna Alexander Ervin Tuazon
Erika Anderholm Carlos Zapien Alexander B. Ware Leonardo Ledesma Brian Gordon
Dustin Hayes Terry Klopfenstein Lorien Baquera George Church Benjamin Letourneau
Eliyahu Buchumensky Gretchen Bangs Ryan Faulkner Kindra McCall Vincent Rosas
Chris Lyons Ajay Madala Can Baris Candan Connor Cruickshank Dustin Blaise
Jess Jansen Elizabeth McLelland Ariana Miller Jacob Steininger Joe N.
Andre Spence Anne Bot Carlos Alfaro Jr. John Lee Mike Ligammare
Bryan Sawchyn Soldeun Kim Jordan Stolearcius David Spotts Ayla Dervis
Diego Perez Cody Poag Derek Tracy Eric DiBuono Don McDonald
Holly Davidson Sarankan Sritharathas Aaron Beyer Katie Hamberger Scott Musselman
Pete Newbauer Ryan Wilson Ben Solheim Eric Hurt Carlos Quijada
Kimberly Wiseman Kaela Beals Juan Perez Jordan Veneracion Yu Fang
Roto Leads Ian Kelly Demetrios Patsiaris Adnan Siddique Marvin Yanez
Raphael Osequera Margaret Balaco
Finaling Leads Scott Mitchell Dane Dass Stanislav Shapetskiy Rene Dominguez
Grant Lee Jeannie Ben-Hain Mick Reid Brian Schultz Peter Machucha
Finaling Senior Artists Patrick F. Reilly Tyler S. Halle Shaun A. Wright Adam A. Smith
Jose R. Rovirosa Mark Battle Yael Majors Varuna Darensbourg
Finaling Artists Nada N. Abdou Daniela D. Cabrera Gerry Kodo Jr Rochelle R. Brown
Gerardo Navarro Sebastian Maldonado Hui Cao William J. Reges Declan Moran
Samuel M. Dabbs Paul Ruiz John E. Tyson Jessica S. Grimshaw Ganer Stewart
Stephanie Woo Nate J. Rodriguez Jeffrey K. Warnhoff Christopher Wood Joshua Graham
Michael Newcomer Ben Stommes Kim Jieun Richard To Todd Groves
Marco Perez Andrew Tinkler Marcus Silvera Nathan Benner Carl Contreras
Tasha L. Carlson Ji Eun (Nikki) Lee Candace Harvey Darrin Lauritzen Andrew Wang
Travis Wheat Sean Willis Linda Y. Kim Jessica Bagby Gary Shelley
Damon Martinez Andrew Manuel Jaime Riveros Brandon S. Taylor Jialin Chen
Jonathan P. Caguioa Josiah V Van Arsdel Jovanka M. Placeres Ryan Greenwood Jonathan M. West
Heidi Hernandez Weerapan Dancharoenwanakit Erica J. Yeager Jonathan Thompson Andrew Dohan
Juvenal Ortega Tsun Y. Seung Ryan Romero Nathan Wu Melissa Rosenzweig
Marisa Chin Roland Athouris Eddie Perez Austin Ramsey Richard Bendo
Paul John Faeldo Jacqueline Fenton Igor Senkin Jan Young Lauren Fernandez-Morrell
Amanda Ennis-Smith Hsiang Wang Genesis Rivas Verde Corey Smith David Crane
Steven Kaelin Dana Passarella Parker Smith Bala Shanmugan Kaushik Swaim
Shukai Zhang Roberto Palomeque Raymond Rodriguez Hong Kyoung Kim Avi Arora
Katherine Olenic Victor Fernandez Seth Lickiss Hsin Liu Carson Majors
Harsimmar Bobal Star Chaplin Jose Fischer Hunter Albaugh John Mamikon
Sohell Afat Mirni Harsh Desai Sohall Shimi Corey Allen Michael McCartney
Salar Salahi Sanford Warwick Wayne Newland Zhou Zuo Lyndsey Pendley
Jared Vest
Final QC Artists Kristofer J. Kody Patricia J. Connolly-Sito Chris Myerchin Jeremy Jones
Element QC Artists Dwight A. Angelito Edward F. McDonough Michael Milano William P. Bingham Jr
David C. Miller Carla Villela Hector Cabrera David C. O’Brien Andrew Feder
Monica Alexandra L. Castro Michael D. Ore Micah Conrad Michael D. Colburn Eion-Ray Patterson
Cait Campbell Maximilian Funke Justin Ray Alex Wolfe Joshua M. Gengler
Dennis L. Serras Joshua Handley
VFX Supervisor Katherine R. Jones
VFX Artists William D. Morrison Brian Schumacher Dylan C. Sanchez Shane Bouthillier
Tracking Artist Kevin Hand
Finaling TD Brian Bentley Stereoscopic TD Farzad Namdjoo
Stereo Editors Adrian Scherger Dane Bergerson Meetal Gokul Dave Watro
Emily Mason Greg Emerson
Software Development & Pipeline Jill Isner Chris Montesano Ruzette Tanyag Dai Liu
Joan Gauna Nick Haines Shunsuke Izumi Tadahiko Takahashi Chris Kotschwar
Brian Bentley Lisa Curtis Tranel Bland Nick Swarz Rustin Devendorf
Avinash Malik Navin Patro Deepak Tewatia Sudipta Ghosh Sathia Narayanan
Kamalarar Suryavanshi
Production Technology Val Dela Rosa Bryan Gauna Thomas Tran Zachary Rose
Stacey Simmons Laura Voglesong Nicole Stevenson Niki Patterson Jeffrey Bloch
Rachel Decker
International Production & Artists Shamitha Vivek Prateek Kaushal Travis Murray Bhavani Shankar Rao
Tanmoy Gupta Sameer Marotrao Bhoyar Yogesh Khedkar Ravi Mahapatro Siromani Gokul Nivrutti Mahajan
Stephanie Phira Nikita Agrawal Vivek Kumar Singh Akbar Shaikh Satyanarayan Sahu
Prasad Shrikant Karve Ashish Kukian Vijay Kumar Kadapatti Sainath M. Shinde Nesar Ahmad
Aditi Joshi Robin Mamachan Krunal Tadse Ankit Rathod Mayumi Boruah
Rajesh Nimje Ariz Akhtar Rizvi Roshan Ashok panjwani Mayank Pandit Chandrashekhar Gunjal
Srinivas Janapati Shakti Singh Samant Harish Kumar Muthaiah Naidu Swati Nigam Shailendra Jaiswal
Himanshu Hemendra Pathak Agrata Sharma Ranjan Kumar Lalit Omprakash Aakash Rajput
Prem Shankar Kumar Nakul Kumar Sinha Lohit Laxman Shetty Saket Sinha Nitin Vasant Khairnar
Preeti Kashid Pradyumn Shisode Rahul Nitin Mhatre Santosh K. Katkar Payal Thakkar
Sachin Surybhan Fargade Rahul Chaudhari Vikas Tulsiani Sashwata Das Prashanth Kumar Jakkula
Rajanikant Arya Shiv Prakash Jangid Anit Kumar Aman D. Mahesh Chandra Reddy Shivsharan Manshetti
M. Sridhar Reddy Siddharth Natarajan Tripti Agarwala Srikanth Reddy Jakka Rasagya Kumar Singh
A.S. Jawadh Krishna Datta Singh Umesh Patil Abhijit Baviskar Nitin Mahajan
Deo Ashish Abhijit Sahebraoji Gedam Nilesh Gandhi Padma Swami Afzal Salim Baig
Hiteshkumar Raghunath Pardeshi Prabhat Mishra Ajeet Singh Randhawa Ghanshyam Sureshbhai Waghela Rajeev Kumar Mohanty
Akash Grover Surender Gilla Ram Krishna Bajpai Akash Nandan Mishra Hima Balaji Pindi
Yogesh Gunjal Aman Gujrati Venkatesham Rudra Somnath kakulde Amit Ganesh Gokhe
Thailraju Shri Bindhu Madhav Gaurav Gharate Amit Tanaji Kumbhar Pravesh Madhao Bhoyar Saurabh Rajpoot
Amol .S. Tembhekar Debesh Upadhyay Anshu Tyagi Amol Popat Chavan Abhishek Baliyan
Sadev Arjun Padmukhe Amol Prakash Anwekar Aditya Sanjay Malvade Kiran N Bajare Anand Anil Parandekar
Adla Praveen Madhu Dasyapu Anand Kumar Ajit Singh Mukesh Rathod
Aniket Sanjay Borade Alok Kumar Ajit Mohan Nikam Anil Kumar Tiwari Ameer Khan Pattan
Sourabh Dharmpurikar Anil M. Gangurde Amit D. Ghiya Ankit Mishra Ankita Sinha
Amit Hiraman Ramteke Rishikesh Kowshik Ankul Agrawal Amit Sikarwar Tarun Joshi
Anmol Ingavale Amol Todkar Kashif Hussain Anmol Shivaji Ingavale Amol Tukaram Nanaware
Bharat Kumar Sharma Anshuman Mohanty Anand Prakash Singh Dwip Dutta Anurag Kumar Gupta
Anil Kumar Ankathi Saikat Koley Arunish Ajay Anmol Sahebrao Magar Kharak Singh
Ashish Ashok Divekar Anurag Singh Raju Kumar Ashish Mishra Anurag Singh Kushwaha
Saumya Pandey Ashwini Mishra Arif Rahman Jasvir Kumar Gupta Atul Shrikrushna Kapale
Arnab Chattaraj Sourajit Bhatacharya Balaji C. Ingalahalli Arti Sahu Sushil Bhangire
Banpreet Singh Arun Singh Negi Arun Kumar Prasad Bharat Arya Arvind Singh Gurjar
Ajit Raghuwanshi Bhushan Subhash Bhalerao Ashish Ambrish Deepak Singh Bhushan Gulabrao Mali
Ashok Kumar Tumati Deepak Pandurang Lonkar Bhuvan Sethi Ashvini Vilas Nimje Jitendra K Singh
Birendra Pratap Singh Asif Khurshid Alam Ansari Abhay Vikas Baviskar Chaitanya Arun Gautame Avra Bera
Milind K. Gharate Champak Lal Sahoo Balasrinivas Nurukurthy Mahesh Ambardekar Chandrahas Mishra
Bharath Raj Singh R Nikhil Pandurang Manchal Chandrakanth Kannuri Bhaveesh P.V. Kamal Kant
Chavan Nitin Sharad Bhushan Ratan Patil Kishore Sasane Chetan Patil Bhushan Surendra Salgaonkar
SK Injamamul Haque Debayan Halder Deepak Chandra Rajneesh Kumar Singh Deepak Rai
Deepak Kumar Kamila Sandeep V Dahekar Deepanjan Pal Dhananjay Bhalchandra Hajare Ravi kumar Chatta
Dhiraj Hazarika Dhirender Singh Negi Ankush Gupta Dileepkumar Shivaji Salunkhe Dilip J. Thakur
Tukaram Baburao Landbale Dinar Mangesh Dorlekar Dipanker Kumud Vishwakarma Sonam Soni Dinesh Kumar
E. Hari Sunil Bajirao Patil Dipak Batukbhai Tarpara Eswara Chandra Tokuri Nilesh Ravi Dudhe
Dnyaneshwar A. Bonde Gajanan Madhukar Chavan Tribhuvan Parkhe Dnyaneshwar B. Patil Girish Wasudeo Chapde
Thota Ramaseshu Gajanan Uttamrao Narwade Girithara Sundar R Padma Swami Ganesh R Dasari
Gorakh Dagdu Jagdale Kantilal Danyaneshwar Yeole Garvit Chhabra Gourav Dugaya Pratap Deshmukh
Gautam S. Ghadge Imtiyaz Alam Khan Karthik V. Geetesh Gajanan Tari Jafin Jacob
Sachin Raut Gigo Xavier Rajan Jalander Madishetty Sameer Yatin Aawlkanthe Girish Chandra Rout
Jitendra Singh Gurjar Pramod Hiralal Patil Gokulraj Somnathrao Gite Kalluri Madana Mohana Reddy Amlesh Koshta
Hemant Mishra Kammela Chaitanya Sandeep Khedkar Hemant Sonare Kartik Mandal
Dharmendra Kumar Singh Hiren Harshukhbhai Chotalia Kh. Johnson Singh Ashish Dadel Jagjeet Gurdeep Singh
Khade Ankit Suryakant Adik Rajan Waikar Jaideep R. Anecha Kiran Kumar Rapolu Rahul Singh4
Jitendra R. Bairagi Kirti Khandelwal Sudhir Khandekar Kalpataru Nayak Komal Dogra Thakur
Vinod Kumar Kurchaniya Kasimbi G. Patel Krishna Kant Venu Gopal P Kiran Auti
Kunal Madan Shirsate Asif Ayub Sargur Kiran Kale Mahesh Dattatray Shinde Murali Kumar Kanaji
Kiran P Pawar Manan Dixit Venkatraman S. Manthekar Kotadia Bhavikkumar Manish Maktedar
Rahul Ashok Bibave Krishna Kumar Verma Manmath Biradar Rakesh Devarkonda Kshitij Dharmraj Shinde
Manoj Dhanaji Dhore Sk Mohammad Abdul Bude shaik Kunal Ramlal Binkar Manoranjan Sinha Shailesh Patil1
Labhesh Chandrakant Naik Mayank Kumar Vinay Sandip P Patil Laukik Abhay Durve Mayuresh Pisal
Pooja Badekar Litu Varghese Mayuri Adsad Alok Raj Madhav Agnihotri
MD. Shafiuddin Ambadipudi Prasanna Sri Harsha Madhuja Ravindra Pargaonkar Mohammad Afsar Banaj Sasmal
Mahaprasad Mahapatra Mohammad Ajaz Alam Kamal Pareek Mahesh Ashokrao Gajre Mohit Kumar
Chetan Takle Mangesh Rajiwade Mohsin Jamadar Subodh Shouche Mani B.
Mrinal Dutta Sk Aftab Ahamed Manoj Kamalakar Chandwadkar Murali Krishna Yarram Rohit Kumar Singh3
Mayank M Dahekar Nallamothu Satish Babu Narsimha Reddy Aluka Mayur Jagadish Borse Namdev Bhau Dhanawade
Bapi Mondal Mayur Prakash Gangasagar Naresh Ramchandra Dhumale Shridhar Sabnis Meeta Dash
Neeraj Dhote Dyaneshwar Kakde Meeta Rani Dash Nikhil Dilip Bhojane Rahul Kumbhar
Milind Ashok Bhavsar Nikhil S. Lonkar Rahul Gangaram Wagh Milind B. Mhaske Nilesh Chandrakant Sutar
Naveen Kumar Nukala Mithun Rajguru Nilesh Shivaji Yele Rupali Ramesh Shiral Mohan Singh
Niteesh Sharma Atul Sudhakar Dekate Mohit Chauhan Nitin Kaushal Vaibhavi Deshpande
Mukesh D. Gavade OM G. Kangone Pankaj Vikram Patil Mukesh Kumar Singh Pankaj Harish Ukey
Vishal Wadhe Nabankur Bhagawati Pankaj Pandey Rohidas Dnyaneshwar Mahajan Namdeo Dawande
Paresh Sambhaji Chaudhari Nishant Kumar Naveen Kumar Peddi Parthasarthi Mahesh Sanka
Neeraj Patidar Pradeep Kumar Rawat Akhil P Neetu Hundet Pradeep Nandkishor Ghadi
Narendra Kumar Maurya Nikhil Ashokrao Shitole Pradeep Reddy Guda Harikanth Reddy Patlolla Nikhil Kumar
Pradipkumar Bhibhishan Jadhav Vinay Kumar Nikhil Vaidya Prajeesh.E. Naveen Gupta
Nilesh Ashok Shirsath Pramod Kumar Dwivedi Abhay Kumar Singh Nilesh Sopan Kurhe Prashant Mohan Chavan
Sushil Kumar Singh Niraj Pralhad Wagh Prashant Nivrutirao Panchshill Virendra Baburao Padole Nitin Bisen
Prashant Ramesh Dahiwalikar Satyendra Singh1 Nitin Prabhakar Ganjare Pratapkumar Rajesham Vanga Vaibhav Patil
Pameli Dey Pravin Prabhakar Pawar Ajit Ramesh Lingayat Pankaj Raj Premsingh Gokul Pawar
Shazad Mohammed Parmatma Sahai Yadav Puneet Kumar Vishwakarma Dheerajsinh A. Rajput Patil Lakshmikant Bhaskarrao
Raghu Yelivela Chetan Vishwakarma Pinku Kashyap Rahul Hiraman Ahire Shiva kumar Gaddy
Pradeep Singh Rahul Kumar Sahu Venukumar Devarkonda Prafulla Motiram Mahajan Rahul Rana
Rahul Prakash Srivastav Prakash Chandra Sahoo Rahul Vishnu Mhetar Ajay Ambikaprasad Kumar Pramod Degloorkar
Rahul Vishwas Kamble Ganesh Vijay Kolhe Pranav Kailas Chaskar Rajendra Vaish Saurabh Srivastav
Prashant Padvi Rajesh Kumar Jha Pavan Vasantrao Gorale Prashant Shishupal Padvi Rajesh R. Kadam
Sandeep Kamble Prashant Singh Jasrotia Rakesh Rana Devendra Kulkarni Prasoon Dangra
Ramesh Kumar Pawar Mohd Washim Hasan Pravin Anandrao Patil Rana Vijendra Pratap Hitesh Prabhakar Kasture
Pritam Vasant Dandade Ranjeet Kumar Singh Mandar Gangajaliwale Pritesh Mahadeo Sherkhane Ravi Kumar
Rani Nipunge Priyanka Niranjan Mantri Ravi Sharma Vijay Suryabhan Shinde Priyanka Petkar
Ravinder Reddy Gaddam Firoz Alam Priyanka Rani Rekha Verma Ajit Kul
Pushpendra Singh Rohit Chandrakant Nidan Abhimanyu Shrivastava Raghvendra Singh Rohit Nandlal Kaithwas
Abhishek Kumar Sinha Rahul Sudhakar Rajeshwari Rohit Shivaji Choramale Aasma Mulla Rahul. S. Sharma
Roopesh Goud Yadagiri Santosh Ambhure Rai Bahadur Singh S.V Ravichandra Prasad Fakirrao Wable
Raj Mahato Sachin Kumar Brar Rasmi Ranjan Sahoo Rajendra Ramdas Pardeshi Sandeep Tapkir
Prashant kankanala Rajnish Kumar Sandeep Vishawanath Suryavanshi Raju Pulicharla Rakesh R
Sandeep Yadav Sandeep Tukaram Mahajan Rakesh Tarachand pawar Sandip Madhukar Nikam Biplab Mandal
Rameez Kalim Khatik Sanjoy Chowdhury Moumita Pratihar Rameshwar Ramesh Ukle Santosh Kautikarao Tawle
Parag Kawalkar Rameshwar Ukle Saragadam Appala Naidu Krishna Reddy Dwarasilla Ramu Bansal
Satish Ambadas Wakchaure Sourabh Yadav Ravi Dhanwal Satish Bapurao Yele Suresh Pabbathi
Ravi Kumar Saini Sekh Mehetab Ahamed Santosh Thorat Ravindra Raosaheb Korde Shaik Riyazuddin
Kakasaheb Navnath Borade Ravindra Balkrishna Bhatewal Shailesh Manoharrao Dhawade M. Manikanta N.S.K. Kumar Ravindra Rangnath Dhage
Shashi Kant Nadim Ahamad Shaikh Rishabh K.K. Wall Shivaraju Patteti Sachin Balu Dhumal
Rizwan Bhikan Mansuri Shyamal Bhattacharya Rabinarayan Mishra Rohan Ashok Satam Sourab Ali
Mahendra Singh Tomar Rohan Raghunath Patil Srinivas Potteti Kishor Kumar Singh Rohit Bharti
Srinivas Puppala Azad Ritu Raj Rohit Sharma Srinivas Reddy Bimidi Akula Krishna
Sachin Kumar Singh Subhasis Pattanayak Mayank Talwar Sagar Ramesh Pardeshi Subodh S. Narwade
Modassar Nazar Sandeep Rathor Suchet S. Patil Deo Ashish Sandeep Rathore
Sudhakar Thammanna Javed Khan Sandip Pal Suhas PS Ganapati Algonda Biradar
Santosh Haribhau Adake Suheb Rakhangi
Sunil Dattatray Gunjal Santosh Sitaram Kotian Sujit Sudhir Hiwale
Yogesh Karal Satyam Gupta Sumeet Mishra Yogesh Bhavsar Saurabh Naresh Paleja
Sumit Govindlal Srivastav Sumit Saktepar Saurabh Tyagi Sumit Patil Ashish Rode
Shaikh Shoeb Mohammad Ayazuddin Sunil Tiwari Prashanth Kumar Gorle Shailesh Ashok Aher Swapnil Pramod Shinde
Sumit Azad Shama Parveen Khan T. Veeresh Kumar Pravin Chetry Sharad Bhagwanrao Bodkhe
Tushar Chouhan Vinayak Kumbralkar ShivaReddy Utukuru Umasankar Reddy Akkim Ritesh Jain
Shrikant Galgate Vaibhav Mahajan Sandip Singh Roy Shrikant Mangesh Pathak Vaibhav Shekhar Gadge
Amol Dasharth Mandhar Shritej Sunil Pendse Vibhishan Jagdish Sharma Manoj Kumar3 Shubhangi P. Nikam
Vijay Kumar Chukkapalli Rajendra Ramchandra Pandhare Siddharth Saxena Vikas Shahaji Deshmukh Rakesh N
Siddhesh Prakash Kadge Vikram Siddharth Jadhav Deepak Sahu Somil Jain Vinit Subodh Pingle
Vijayudu Bolleddula Sonali Sahebrao More Vishal Wahul Purna Charla Srinivasulu Beeram
Wasim Parekh Suraj Kumar Subham Samanta Y. Ramesh Kumar Shashank Rameshrao Gawande
Subrat Kumar Panigrahi Yadaiah Saka Chandan Kumar Gupta Sudipta Roy Yashwant Rabhaji Chaure
Tushar Sudhakar Tirmal Sujith Poludasu Yogesh Ghagre Kiran Guthikonda Sujith Ram Poludasu
Yogesh Yeole Raviteja Kodela Sukhada Hemant Khanapurkar Vishal Vitthalrao Ingole Rohit Indurkar
Suman Dafadar Surajkumar Ramanrao Mohite Nirakar Parida Sumit Sahebrao Jagtap Deepak Dilip Jadhav
Virendra Paliwal Sumit Wasudeo Shewale Manoj Prabhakar Gaikwad Vijay V kakade Surabhi Sharma
Gourav Kumar Sinha Gautam Kumar Surendra Kumar Yadav Komal Mishra Mangesh Ashok Patil
Suresh Kothari Askar Verma Tejender Dhillon Sushil Shahi Rahul Kapoor
Swapnil Chaudhari Swapnil Ashok Mestri Ch Sreenivasulu Niteen Chavan Swapnil Jangam
Maneesh Kumar Pachauri Hitendra Kumar Tejinder Singh Anil Kumar Mallah Swapnil Sarolkar
Tulsi Uraw Suman Prajapati Rohit Suresh Jagtap Ujjwal Kumar Meenakshi Goel
Amit Pandey Umesh Joglekar Deepesh Dwivedi Shivanand Khandekar Vikas Vijaykumar Uttarwar
Kiran Balasaheb Chobhe Sagar Mohan Rode Vikas Yadav Animesh Mondal Mandeep Singh Rawat
Vikram Sumir Singh Brahmaji Guntamukkala Acharya Santhosh Kumar Manchoju Vimal Dehma Rahmat Ali
Tejas Ingale Vipul Popat Gadhave Janardan Dwivedi Narsimha Bollepalli Vipul Venkatesh Kaotekwar
Anjeet Kumar Satish Sopanrao Jadhav Vishek Soni Hrishikesh Bharat Dange Gopal Vilas Suryavanshi
Vivek Ajit Kulkarni Ravindra Rajaram Jadhav Mahtab Khan Vivek Lotan Jadhav Om Prakash Gupta
Shruti Garg Vivekanand H. Suryavanshi Nanda Kumar Nair Atul K. Singh Yogesh Ravindra Chaudhari
Rohit Kumar Singh Monali Kumari Yuvraj Vinayak Patil Harpal Singh Suvarna Bharat Sawant
Atul Pundlikrao Digrase Shikhar Bhardwaj Rahul Nimase Nilesh Ramesh Gavit Johnney U. Albinus
Pratik Das Vaibhav Bendale Yogesh Dwivedi Mayank Shrivastava Krushna Pawar
Ravi Kumar Tanty Rupali Dnyaneshwar Duchal Mahesh Wagh Karthikeyan Ganesh Sanju Shrikrishna Birajdar
Nayeem Mehamood Warne Dhananjay.S. Muley Shruti Shriwas Rohit Shivaji Kharade Akshaya Agnihotri
Vijay Prakash Yadav Vinayak Panchal Rushikesh Pandurang Choudhari Nitin Samudrewar Vishal Anant Jagdale
Prafull Arunrao Shingarwade Suhel Khatib Vishnu Amrutrao Barkule Ravi Mudavath Trupti Sonawane
Yogesh Shelekar Ratnesh Chaturvedi Shivangi Pandey Arjun Pawar Abhishek Chakraborty
Ravinder Reddy Kunal Patankar Utkarsh Gupta Santosh Gupta Abhishek Jain
Suman Prabhat Vishal Jadhav Nithish Garlapalli Manas Kumar Mandal Rohan Jha
Imran Maniyar Dheeraj Kumar Rajbhar Pramod Chandrakant Pawar Chetan Mahajan Amit Kumar
Siddharth Singh Vishwajit L. Rajput Shudhdodhan Milind Ambhore Swati Vasudev Pise Ram Sharma
Varinder Kumar Manish Kumar Chandrashila Lalit Mansukh Kanhaiya Mandal Prasad Lohar
Prashant Suresh Duduskar Sagar Vishnu Walunj Sachin Pukale Rohan Mantri G.Ganesh Babu
Kartik kumar Thakur Asif Nasir Pathan Kantem Srinivas Lokesh Barange Hitesh Chouhan
Addagarla Satyanarayana Murthy Ravikiran Gangaram Kokane Sumit Mahapatra Kaukuri Venkata Krishna Amarsinh Kadam
Tomesh Kumar Malvia Raju Purupati Jayendra Jadhav Ganesh Nalle Tarun Gupta
Vivek R. Pakhale Rajashekher Bodugoan Ishant Jain Sujeet Kumar13 Pramod Bhadane
Nitin Nagnath Hattekar Onkar Suresh Gosavi Amit S Joeel Deepak Mishra Md Asfak Mandal
Vijay Bhoga Abhyankar Praveen Prashant Kumar Vishal Shamrao Patil Sridharachary Bandoju
P Ganesh Kumar Ramesh Arimishetty Ravindra Singh Sikarwar Pratik Bidkar Sanjay Dutta
Kaushik Sarkar S Shilpa Shahil Kumar Tushar N Chaudhari Ansari Abdulhamid
Raghvendra Kumar Cheppalli Shubhanshoo Jain Mandip Kumar Subhashish Chakraborty Ch. Sravan Kumar
Sandeep Kumar Govind Mohit Kumar Pandey Imran Shaikh Anil Khandu Suryawanshi Raja Sri Reddy Thalla
MD. Meraz Warsi Gangula J. Reddy Prashanth Nougade Yuvraj Vinayak Patil Dinesh Bhad
Kumar Saurav Marri Naresh Reddy Ipsita Bhalerao Bala Krishnan. R Srikanth Reddy Chinthakindhi
Jharna Pradhan Deepak Yogesh Mahajan Prashansha Sonkusare Uganath P Amitabh Shrivastava
Shrikant Jagdishlal Batra Anoop Singh Tomar Neeraj Kamble Ajinkya Bhalchandra Mule Rocky Tomar
Amit Yerpude Mouktik Saha Raju Chidurala Avinash Anil Daware Mayur R Sonawane
Bapu Harishchandra Dhawale Shajihussian Masud Patel Sonu Yadav Suchit Bhagwat Rahul Gaikwad
Nagendra Singh Niraj Padhi Balaji Gaikwad Pratik Raju Kadam Shivaji Kolte
Ravish Kumar3 Abburi Mahesh Santosh Omprakash Mishra Kantilal Shinde Suman Kar
Abhishek Kumar Pawan Meshram Suru Manikanta Vitthal Suryawanshi Ashutosh Sharma
Kurra Gopi Tilak Niraj Kumar Abhishek Mishra Vishal Anant Jagdale Sanjeet Prasad
Chandrakant Patil Nilesh Ramesh Gavit Dinesh Vitthal Parad Pratik Jore Vijay Kailas Jadhav
Monali Chandrahas Makeshwar Priyanka Dey Apurba Kumbhakar Dheeraj Kumar Prashant Bhamre
Akhil Basha Shaik Kishor Subhash Gore Mohd. Shamshad Nikhil Naginbhai Jinadra Hemchand Koshyari
Rahul Sidram Nakate Sandeep N Shirkar Ajay Gobardhan Kumar Awanti A. Waghmare Subodh Kumar
Pooja Bhausaheb Darekar Anand Kakasaheb Gharate Swapnil More Malkhan Singh Vais Viraj Shrikant Salvi
Prateek Bhasin Nitin Patole Deepak Verma Abhinav Vishnoi Ravi K. Sharma
Kajal Dalvi Snehasis Chatterjee Rahul Chauhan Vrushali Jagtap Kunal Ravindra Shirsath
Smita Devadhe Kaustubh Garad Sushovan Manna Abhijeet Chavan Nikita Ahire
Kaushik Manna G.L.N.P.R.S. Sailendra Ajay Bapu Popalghat Sandeep Saraswat Shambhunath Sonker
T. Koteshwar Rao Sunil Bidhan Sandip Hole Namita Vishwakarma Mukesh Manohar
Vinay Kumar Singh Nilesh Ramesh Kothawade Devendar Singh Dattatray Ohol Amit Kumar
Arwinder Singh Bhurji Vijay Kumar Pogula Swapnil Rajendra Chavan Birendra Kumar Milind More
B. Harish Goud Ramakant Ojha Amol B. Paratkar Krishnam Sharma Vivek P.S.
Shivanee Verma Sumit Bayas C.H. Vamsi Krishna Sunil Tanaji Chattar Dipti Sanjay Wani
Sudhakar Pocham Asampelli Nikhil Darole Sunit Sarkar Manmohan Singh Kuldeep Parihar
Mahesh Vasant Jadhav Sravan Porumalla Jayant Gaikwad Ashok Deshmukh Mangesh Krishna Gosavi
Ramesh Uttam Phuke Kancharla Nishan Hoshiyar Singh Negi Sandeep H. Renuse Deepak Kumar
Amit Kumar Vishwas Janardan Kulkarni Mrunal R. Mithe TSM Rafi Vishal Yashwante
Mirza Feroz Baig Amit Ghildiyal Manisha Sasane Khati Parmeshwar Bhawarlal Praveen Kumar Lakkaraju
Divesh Kumar Vishwakarma Vasim Suleman Kalawant Sasidhar Kanchi Ashpak Gulbnabi Shah Ravi K. Vishwakarma
Ghippala Jashua Anilraj Nitin Wadekar Kiran Kale Sujitkumar Ganpat Shirkar Rakesh Kumar Das
Pravin W. Shingane Pankaj Kumar Singh Khushboo Iqbal Priyanka V Kakpure Dadasaheb Ahmad Shaikh
Muddada Dillirao Altab Ali Khan Navin Kumar Patro Babru Bahan Ransingh Jayant Bhavsar
Amol Vasant Shinde Chaitali Bharat Gosavi Rahul K. Suryawanshi Nitin B Nikumbh Vinod Harichadra Patil
Hardik Thakkar Mayur Ravindra Khule Amit Kumar10 Dinesh Kumar Manoj Budhaji Chitte
Mayank Gupta Vishwanath Shivaji Hingamire Sathia Narayanan T Dhanraj Kiran Yelmame Dhiraj N. Deshmukh
Chetan Vishnu Satpute Reetesh Kumar Debadarshi Panda Kamlesh Vasant Chalkar Ajay Bhagwan Shisath
Asif Chowdhury Sachin Sonbaji Parkhi Ashish Bipin Patel T Vinod Kumar Shailesh Prakash Shegaonkar
Sumit Kumar Harshit Sharma Sudipta Ghosh Dibya Debasish Devendra Kumar
Kamalakar S. Suryavanshi Mangesh Mohan More Raj Vikas Lalit D. Bhavsar Sharukh Khan
Sailaab Anthony Avinash Kumar Mallik Gaurav Sharma Sakshi Shrivastawa Dnyaneshwar K. Paturde
Mohammad Sameer Rohit Kumar Gaikwad Jotiba Gulchand Abhijeet Anilrao Sapkal Manish Baghele
Abhijeet Anil Phalke Aditya A Joshi Shital Sudhakar Murumkar Deepak Kumar Tewatia Amjad J S
Ashish Yashwant Kolekar Vishwajit Chavan