terminator_2_mobile

Terminator 2 3D

3D Conversion by: Stereo D
 
Stereo Executive Producers William Sherak Aaron Parry Mike Gunter
Stereographers Russell McCoy Yoichiro Aoki
Stereo Producer Chuck Giarratano Stereo Production Supervisor Vincent Defebo
Finaling Supervisors Prasanna Kodapadi Gokul Mahajan Brian Schultz
Stereo Supervisor Jeremy Carroll
Depth Supervisor Roy Vincent Mann Bhanu Prakash
Prateek Kaushal
Roto Supervisor Daniel Schrepf VP of International
Production Services
Prafull Gade
Stereo Editors Reginald Harber Jr. Praveen Kumar Lakkaraju
VP of Conversion, VFX Adam Schardein
Stereoscopic Post Executive Milton Adamou VP of Business Planning Evan Jackson
Line Producers Chris Treichel Shamitha Surendran
VP of 3D Technology Nizar Thabet Post Production Manager Derek Prusak
Finaling Manager Rebecca Kramp R. Parthasarathy
Creative Services Manager Lindsey Kaiser Production Pipeline Manager Cindy Rago
Depth Manager Jessica Sharp Ravi Mahapatro Siromani
Roto Manager Matthew Gill Nishant Subrahmanian
Operations Manager Rajaram Sundaresan Asset Producer Michael Anders
Production Coordinators Anthony Rago Siddartha Maganti Alexander Fisk Stephanie Phirra
Zayn Jinah Steve Stransman Luke Stabile Maxine Schnepf Catherine Ennis
Depth Leads Sashwata Das Vishal Tyagi Aditi Joshi Sachin Suryabhan Fargade
Lalit Om Prokash Prashanth Singh Jasrotia Shiv Prakash Jangid Yogesh Vijay Sawant Chandrasekhar Gunjal
Sr. Depth Artists Jacob Steininger Miriam Alvarez Jess Jansen Bryan Sawchyn
Roto Leads George Church Tarun Joshi Rajeev Kumar Mohanty Jasvir Kumar Gupta
Ankit Mishra Gaurav Gharate Madhu Dasyapu SK Aftab Ahmad Ajit Mohan Nikam
Sadev Arjun Padmukhe Milind Gharate Asma Sujauddin Mulla Sushil Bhangire Rishikesh Kowshik
Finaling Leads Varuna Darensbourg Vivek Kumar Singh Thailraju Shri Bindu Madhav Santhosh Katkar
Anit Kumar Aman Sanjoy Choudhry Rahul Chaudhari Surender Gilla Jalander Madishetty
Ghanshyam Sureshbhai Waghela Debesh Upadhyay Hitesh Kumar Pardeshi Manish Maktedar Om G Kangone
Sr. Finaling Artists Matthew Chan Seth Lickiss Tim Latham
Sr. Compositing Artists Dave Phillips Aisling Harbert-Phillips KC Barnes Jarret Ballard
Grant Lee Jeannie Ben-Hain Scott Mitchell Adnan Siddique Brian Bentley
International Production Prasad Shrikant Karve Rohit Suresh Vijay Kumar Kadapatti Shreyas Anil Dorwat
Payal Thakkar Roshan Ashok Panjwani Umesh Patil Preeti Subash Kashid Dadasaheb Shaikh
Pooja Dhengle Mayank Pandit Shailesh Shegaonkar Shailja Behl Deo Ashish
3D Technology Managers Val dela Rosa Mike Knox
3D Pipeline Supervisor Chris Montesano 3D Support Alexander MacDonald
3D Pipeline Rustin Devendorf Andrew Kennedy Keerthana Ramani
Finaling QC Lead Chris Myerchin Final QC Artist Mark Battle
Ingest/Delivery Rebecca Andersen Vachagan Sukiasyan Leila Tilghman Jake Dee-McKoy
Data I/O Niki Patterson Software Development Manager Jill Isner
Software Development Cameron Smith Ron Choi Sharnav Banik Michael McCartney
Deepak Tewatia