sw-the-force-awakens-mobile

Star Wars: The Force Awakens

3D Conversion by: Stereo D
Stereo Executive Producers William Sherak Aaron Parry Mike Gunter
Stereographer Brian Taber Senior Producer Adam Schardein
Head of Stereography Graham D. Clark Stereo Producer Mark Simone
Stereo Supervisor Ryan Hirsh Stereo Production Supervisor Alex Gonzalez
Depth Supervisor Roy Vincent Mann Finaling Supervisor Russell R. McCoy Prassana Kodapadi
Roto Supervisor Daniel Schrepf Comp Supervisor David Phillips
Element QC Supervisor Les Foor VP of International Production Services Prafull Gade
VP of Technology Nizar Thabet VP of Animation, Production Johnny Fisk
Stereoscopic Post Executive Milton Adamou Global Production Manager Evan Jackson
Line Producer North America Chris Treichel Assets Producer Mike Anders
Stereo Editorial Supervisor Derek N. Prusak Stereo Editors Dave Watro Reginald Harber Jr.
Finaling Manager Rebecca Kramp Depth Manager Jessica Sharp
Element QC Manager Cynthia Freeman Ingest Manager Tim Johnson
Roto Manager Matt Gill Technology Manager Mike Knox
Creative Services Manager Lindsey Kaiser Operations Manager Deborah Belz
Executive Assistant to Aaron Parry Vincent Defebo Executive Assistant to Mike Gunter Rebecca Seamans
Production Coordinators Ryan Fisk Steve Stransman Melissa Espina
Lukas Stabile Siddhartha Maganti Adam Fisk
Depth Leads Anjel Alcaraz Kyle Hardin Elizabeth Miller Holly Gunn
Kelly Wescott Travis Fruci James Clowater Jason Bomstein Alex Heffner
Depth Seconds Bradley Chowning Joseph Gonzales Anastasia Watson Carlos Mendoza Jr.
Phets Phonasa Aleks Justesen Dane Wylie
Roto Leads Raphael Oseguera Margaret Balaco
Finaling Leads Mick Reid Brian Schultz Peter Machucha
Grant Lee Tyler Halle
Finaling Seconds Varuna Darensbourg Yael Majors Mark Battle Dana Passarella
International Production Shamitha Surendran Ranjan Kumar Prem Shankar Kumar Akbar Shaikh
Yogesh Khedkar Tripti Agarwala Ravi Mahapatro Siromani Roshan Ashok Panjwani R. Parthasarathy
Prasad Shrikanth Karve TSM Rafi Praveen Kumar Lakkaraju Anita Dogra Jawahar Velraj
Nikita Agrawal Vijay Kumar Kadapatti Monalisa Bhattacharya Payal Thakkar Siddharth Natarajan
International Artists Kiran N Bajare Yogesh Gunjal Jasvir Kumar Gupta Saurabh Rajpoot
Vishal Tyagi Ankit Rathod Rahul Nitin Mhatre Harish Kumar Muthiah Naidu Himanshu Hemandra Pathak
Shiv Prakash Jangid Gokul Nivrutti Mahajan Vivek Kumar Singh Tanmoy Gupta Prateek Kaushal
Arun Kumar Prasad Dwip Dutta Gaurav Gharate Rajiv Singh Divesh Vishwakarma
Finaling QC Lead Chris Myerchin Element QC Senior Artist Joshua Handley
Stereo Systems Architecture Val dela Rosa
Ingest/Delivery Operators Rebecca Andersen Nathan Brunskill Vachagan Sukiasyan
Element QC Artists Alex Wolfe Justin Ray David O’Brien
Edward McDonough Michael Colburn
Software Development & Pipeline Jill Isner Christopher Montesano Rustin Devendorf